Opublikowano: czwartek, 08 styczeń 2015 15:12

83

W 83 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 29 rowerzystek i rowerzystów. Trasa przejazdu przebiegała ulicami Śląską, II Aleją NMP, Wolności, Mickiewicza, Bohaterów Monte Cassino, Słowackiego, Ogińskiego, Sobieskiego, Pułaskiego, III Aleją NMP i na Plac Biegańskiego. Temperatura podczas przejazdu: - 7,4 stopnie Celsjusza :) Zdjęcia uczestników przejazdu w galerii poniżej oraz w pełnej rozdzielczości pod linkiem:

LINK

 

 


84

 

W 84 Częstochowskiej Masie Krytycznej mimo skrajnie extremalnych warunków wzięło udział 24 rowerzystek i rowerzystów. Dziękujemy serdecznie za to, że byliście z nami. Następna Masa już na wiosnę :)

 

 


 

cmksprzychowka wyklejana

 

Pierwsza w tym roku wiosenna Częstochowska Masa Krytyczna odbędzie się 29 marca o godzinie 18:00. Startujemy tradycyjnie o godzinie 18:00 z Placu Biegańskiego. Będzie to już 85 przejazd Masy po ulicach Częstochowy. Zapraszamy wszystkich na rowerowe przywitanie wiosny wraz z innymi uczestnikami Masy :)

 

 


 

 cmksprzychowka wmordewindW 86 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 206 uczestników. Jesteście Wielcy!!!Początek przejazdu rozpoczął się z dość sporym opóźnieniem. Niestety Masa jest uzależniona od asysty policji, która wczoraj miała sporo pracy z interwencjami przy wypadkach w mieście. Jednak po 35 minutach od planowanej godziny startu udało się wyruszyć. Peleton 206 osób pojechał ulicami: II Aleją NMP, Wolności, 1 Maja, Pułaskiego, Sobieskiego, Ogińskiego, Focha, Śląską, Kilińskiego, Dąbrowskiego i III Aleją NMP. Jak zwykle wzbudzaliśmy spore zainteresowanie pieszych oraz niezdrowe emocje wśród zmotoryzowanych ;) Dwójka z nich (zapewne rejestracje SCZ to tylko zbieg okoliczności...) próbowała nawet wjechać w jadących Masowiczów. Na szczęście zabezpieczenie trasy szybko zareagowało i udało się uniknąć eskalacji konfliktu :) Po przejeździe rozdysponowaliśmy wśród chętnych szprychówki autorstwa naszego niezawodnego Sebiq`a. Mam nadzieję, że Wam się podobają :)Dziękujemy za asystowanie przy przejeździe Masy Ochotniczemu Sztabowi Ratownictwa i Łączności, Policji oraz Strażnikom Miejskim, którzy jak zwykle towarzyszyli nam na rowerach.Zapraszamy na Masę w ostatni piątek maja!!!

 


 maj2013

W 87 Częstochowskiej Masie Krytycznej przejechało ulicami naszego miasta 216 rowerzystek i rowerzystów :) Trasa przebiegała ulicami: Śląską, Kilińskiego, Dąbrowskiego, III Aleją NMP, Popiełuszki, Jana Pawła II, Świętego Rocha, Świętej Jadwigi, Kordeckiego, Świętej Kingi, Świętej Barbary, Świętego Augustyna, Pułaskiego, 1 Maja, Wolności, Kościuszki, Jasnogórską i Dąbrowskiego. Przejechaliśmy wspólnie 11 kilometrów :)

Zdjęcia:

Galeria I

Galeria II

 


 czerwiec2013W 88 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 163 rowerzystek i rowerzystów. Tym razem odwiedziliśmy nowe miejsca - Masa dojechała na "Północ". Trasa przejazdu miała długość 10 km i wyglądała następująco: Plac Biegańskiego, Śląska, Kilińskiego, Dekabrystów, Armii Krajowej, Wyzwolenia, Fieldorfa - Nila, Wały Dwernickiego, Dekabrystów, Dąbrowskiego, III Aleja NMP, Plac Biegańskiego. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość w obliczu opóźnienia rozpoczęcia przejazdu, wywołanego przez pertraktacje z policją.

LINK   LINK

 


 

lipiec201389 Częstochowska Masa Krytyczna wyruszyła 26 lipca o godzinie 19:05 z Placu Biegańskiego. Niestety po raz kolejny nie dotrzymaliśmy tradycyjnej godziny rozpoczęcia imprezy. Policja mimo faktu powiadomienia jej o imprezie na wiele dni przed jej rozpoczęciem nie była w stanie zapewnić nam zabezpieczenia na godzinę 18:00. Po ponad godzinnym oczekiwaniu udało się jednak ruszyć w miasto. Wiem, że wielu z Was straciło cierpliwość i odjechało z Placu. Przepraszamy za opóźnienie, ale naprawdę nie powstało ono z naszej winy. Pomimo tego w przejeździe wzięło udział 144 rowerzystek i rowerzystów, którzy w nagrodę za swą wytrwałość otrzymali po przejeździe darmowe szprychówki.
Zobaczymy co wydarzy się na kolejnej imprezie. Jeśli (mam nadzieję, że się mylimy) ostatnie wydarzenia mają zniechęcić Częstochowian do Masy to znając polski charakter może to przynieść tylko odwrotny skutek :) Tym lepiej dla Masy :)


sierpie2013

 

No i pojechaliśmy!!! 227 uczestników 90 Częstochowskiej Masy Krytycznej przejechało następującą trasą: Plac Biegańskiego, Śląska, Wolności, Niepodległości, Jagiellońska, Bohaterów Monte Cassino, Pułaskiego, III Aleja NMP, Nowowiejskiego, Plac Biegańskiego. Długość trasy to 10,7 km.
Nad wszystkim czuwał gość ze szprychówki ;)

  9191 Częstochowska Masa Krytyczna przyciągnęła tym razem na Plac Biegańskiego 98 osób. Całkiem nieźle jak na zaistniałe w dzień Masy warunki pogodowe. Jechaliśmy trasą: Plac Biegańskiego, Śląska, II Aleja NMP, Wolności, 1 Maja, Pułaskiego, III Aleja NMP, Nowowiejskiego, Kopernika, Śląska, Plac Biegańskiego. Mamy nadzieję, że nie opuścicie nas w tych najbliższych miesiącach, gdy jazda rowerem będzie wymagała solidnego samozaparcia. Czekamy na Was już 25 października :)

 

 

 


 

92

 

W 92 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 110 osób. Zapewne było by nas więcej, ale część z nas straciła cierpliwość po półgodzinnym oczekiwaniu na przyjazd policji... No nic - jedziemy dalej. Masa się nie zatrzymuje. W najbliższych miesiącach oczywiście również jeździmy. Przypominam, że bywały temperatury w granicach kilkunastostopniowego mrozu i śnieg "po ośki", co nie zniechęciło wielu z Was do udziału w Masie :) Widzimy się na 93 częstochowskiej Masie Krytycznej 29 listopada 2013 :)
Zapraszamy również do zaglądania na profil Masy na Facebook'u: www.facebook.com/czestochowska.masa.krytyczna

 


 

cmksprzychowka ciemniak

 

W 93 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 49 uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do zapraszania na imprezę swoich znajomych. Wiemy, że częstochowskich rowerzystów stać na większą frekwencję na imprezie, która odbywa się w naszym mieście już ponad 9 lat. Następna Masa w nastroju świątecznym. Kto ma ochotę przyjeżdża w mikołajkowych czapeczkach :)

 

 

 


 

cmksprzychowka mikolaj294 Częstochowska Masa Krytyczna za nami. Ulicami naszego miasta przejechało 77 rowerzystek i rowerzystów. Było by nas zapewne więcej, ale po raz kolejny część z nas zniecierpliwiona oczekiwaniem na eskortę policji odjechała z Placu. Oczywiście rozumiemy Waszą decyzję. Można się wkurwić oczekując na rozpoczęcie imprezy 40 minut w dość niskiej temperaturze... Obiecujemy Wam, że ta sytuacja tym razem nie pozostanie bez naszej reakcji. Żeby wszystko było jasne: policja otrzymała wymagane przez nią dokumenty 30 dni przed terminem imprezy. Zapewniliśmy wszystko czego od nas wymagają: była opieka medyczna, złożone w terminie wszystkie dokumenty, wpłacony haracz za jazdę po NASZYM mieście... Niestety to nie wystarczyło, żeby mieszkańcom Częstochowy umożliwić planowy przejazd w imprezie, którą tworzycie WY... Tym razem komenda wojewódzka policji w Katowicach oprócz wymaganych ustawą papierów otrzyma od nas coś jeszcze...
Dziękujemy serdecznie Sztabowi Ratownictwa i Łączności "Rescue Team" za to, że po raz kolejny zupełnie bezinteresownie pomagają nam w przejeździe Masy. Jeśli Wam to nie przeszkadza to kliknijcie im "lubię to" - należy im się chociaż tyle za sprzyjanie naszej Imprezie. Pozdrawiamy Was serdecznie i zapraszamy na kolejne przejazdy. Choćby "na pohybel" czynnikom zniechęcającym...dsc 7338