Opublikowano: czwartek, 08 styczeń 2015 16:46

cmksprzychowka kangur...I po Masie.
37 osób. Przejechaliśmy następującą trasą: Plac Biegańskiego, II Aleja NMP, III Aleja NMP, Plac Daszyńskiego, III Aleja NMP, II Aleja NMP, Aleja Kościuszki, Jasnogórska, Kilińskiego, Dąbrowskiego, I Aleja NMP, Pułaskiego, Kopernika, Aleja Wolności, Waszyngtona, Śląska, Plac Biegańskiego. Dziękujemy Wam serdecznie, że nie wystraszyliście się zimowych warunków i byliście z nami w ostatni piątek miesiąca. Nareszcie udało się rozpocząć o zaplanowanym czasie. Mamy nadzieję, że nie był to zbieg okoliczności a skutek naszych działań u Komendanta. Oficer drogówki do którego zgodnie z Jego prośbą zadzwoniłem z przypomnieniem na pół godziny przed Masą mimo, że był na urlopie, obiecał wykonać telefon i skierować na naszą Imprezę patrole drogówki. Dziękujemy. Pojawili się również długo nie widziani na Masie Strażnicy Miejscy, którzy pomagali w zabezpieczeniu. Szczególne podziękowania dla ekipy Sztabu Ratownictwa i Łączności "RESCUE TEAM", którzy od dawna wspomagają nas w organizacji Mas. Wczoraj również byli z nami mimo kłopotów zdrowotnych i sprzętowych. Nakolejną Masę musimy poczekać aż do ostatniego dnia lutego. Ale my już zaczynamy szykować obowiązujące nas papierki Prosimy o opinie na temat tego co robimy. Zachęcamy do pomocy i do przedstawiania swoich pomysłów dotyczących Masy. W tym roku będziemy mieli wspaniały jubileusz: 100 Częstochowska Masa Krytyczna. W czerwcu musi być rekord!!!


cmksprzychowka matrix

 

W 96 Częstochowskiej Masie Krytycznej, ostatniej tej zimy, przejechało w sumie 86 uczestników. Pokonaliśmy następującą trasą: Plac Biegańskiego, II Aleja NMP, III Aleja NMP, Plac Daszyńskiego, III Aleja NMP, II Aleja NMP, Aleja Kościuszki, Jasnogórska, Kilińskiego, Dąbrowskiego, I Aleja NMP, Pułaskiego, Kopernika, Aleja Wolności, Waszyngtona, Śląska, Plac Biegańskiego. Już za miesiąc witamy wiosnę z kolejną, 97 Masą. Małymi kroczkami zbiżamy się do naszego wielkiego jubileuszu :)

 


 

cmksprzychowka origamiPierwsza wiosenna Częstochowska Masa Krytyczna za nami. Było nas 132. Spotkaliśmy się jak zwykle w ostatni piątek miesiąca o 18:00 na Placu Biegańskiego i ruszyliśmy w miasto. Trasa Masy w dniu 28 marca wyglądała następująco: Plac Biegańskiego, II Aleja NMP, III Aleja NMP, Plac Daszyńskiego, III Aleja NMP, II Aleja NMP, Aleja Kościuszki, Jasnogórska, Kilińskiego, Dąbrowskiego, I Aleja NMP, Pułaskiego, I Maja, Aleja Wolności, Waszyngtona, Śląska, Plac Biegańskiego.
No i oczywiście szprychóweczka Sebiq'a:

 

 

 


 

cmkszprychowka speedmasterKto nie był niech żałuje. 189 uczestników. Pełen szacunek dla dzieciaków, które wytrzymały tą niespełna 15 km trasę. Teraz z niecierpliwością czekamy na zdjęcia i filmy naszego syna marnotrawnego - powracającego na łono Masy po wielu miesiącach Lukasa. Znając Jego możliwości będzie tego sporo. Dziękujemy Wam za udział i prosimy o więcej. Nasz wielki jubileusz zbliża się wielkimi krokami! Setna Masa tuż tuż!!!Spotykaliśmy się 25 kwietnia o 18:00 na Placu Biegańskiego. Tym razem trasa spełniła chyba wreszcie oczekiwania tych, którzy narzekali do tej pory na zbyt krótkie przejazdy. Przejechaliśmy w sumie prawie 15 kilometrów: Plac Biegańskiego, II Aleję NMP, III Aleję NMP, Plac Daszyńskiego, III Aleję NMP, II Aleję NMP, Aleję Kościuszki, Jasnogórską, Kilińskiego, Dąbrowskiego, I Aleję NMP, Pułaskiego, I Maja, Aleję Niepodległości, Jagiellońską, Aleję Bohaterów Monte Cassino, Korczaka, Jana II Sobieskiego, Śląską i Plac Biegańskiego. Kawał trasy prawda? :) Na koniec jak zwykle można było cieszyć się kolejną szprychówką, którą maluchy za wytrwałość otrzymały za darmo:

 


 

cmkszprychowka goryW 99 Częstochowskiej Masie Krytycznej pokonaliśmy wspólnie 11 km trasy jadąc ulicami: Plac Biegańskiego, Śląska, II Aleja NMP, III Aleja NMP, Plac Daszyńskiego, Warszawska, Garibaldiego, Wilsona, Piłsudskiego, Katedralna, Krakowska, Wróblewskiego, Kanał Kohna, Nadrzeczna, Warszawska, Kawia, Kiedrzyńska, Worcella, Aleja Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleja NMP, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Kopernika, Śląska, Plac Biegańskiego. Niestety po raz kolejny na minus zaskoczyła nas policja, przyjeżdżając pół godziny po terminie rozpoczęcia Masy. Znów potrzebna będzie interwencja... Mimo to 121 uczestników cierpliwie doczekało się przejazdu. Dziękujemy tym co przybyli i trzymamy ich za słowo: już za miesiąc wspólnymi siłami pobijamy rekord frekwencji Częstochowskiej Masy liczbami 0 - 10 - 100 - 1000 czyli 0 emisji, 10 lat Masy, 100 Częstochowskich Mas, 1000 uczestników!!!


 

 

cmkszprychowka dzieciakNo i się doczekaliśmy. 100 Częstochowska Masa Krytyczna. Jedziemy pod hasłem 0 - 10 - 100 - 1000

0 emisji zanieczyszczeń
10 lat Częstochowskiej Masy Krytycznej
100 Mas Krytycznych
1000 Uczestników
W 100 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 821 uczestników!!!!!!!!!! To absolutny rekord!!! Swoją obecnością imprezę uświetnili osobistości ze świata polityki, kultury i sportu. Kolumna rozciągnięta na kilkaset metrów robiła nieprawdopodobe wrażenie!!! To było epickie!!! Po przejeździe wszyscy otrzymali gratisowe szprychówki. Ponadto rozdaliśmy niemal setkę gadżetów rowerowych, które otrzymaliśmy od sklepów:
BIKEMANIA
BICIKLO
BIKEPARK24
CYKLO
EROWERY
KOCOT BIKE
NARTYROWERY/BIKE ATELIER
JM BIKE
Rowerowa Częstochowa pokazała, że nie jesteśmy tylko ułamkiem ruchu na drogach. JEST NAS MASA!!!
ZAPRASZAMY DO GALERII - TAM SETKI ZDJĘĆ Z FILM Z PRZEJAZDU.

 


 

lipiec2014

 

W 101 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 285 rowerzystek i rowerzystów. Przejechaliśmy Alejami NMP, ulicami Kilińskiego, Dekabrystów, Szajnowicza - Iwanowa, Aleją Jana Pawła II, ulicą Św. Rocha, Św, Jadwigi, Św, Barbary, Św. Augustyna, Pułaskiego, 1 Maja, Aleją Wolności, ulicami Focha i Śląską. Dziękujemy i prosimy o więcej.

 


 

 

102mk

 

Dziękujemy Wam serdecznie!!! Nie spodziewaliśmy się, że będzie nas aż tylu. 370 osób na 102 Częstochowskiej Masie Krytycznej to coś, co przerosło nasze oczekiwania!!! Było fantastycznie!!!

 

 

 


 

103mk

 

W 103 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 139 uczestników. Dziękujemy serdecznie!!!

 

 

 


 

104 masaW 104 Częstochowskiej Masie Krytycznej przejechało ulicami Częstochowy 112 uczestników. Ruszyliśmy 31 października 2014 roku o 18:00 jak zwykle z Placu Biegańskiego i przejechaliśmy następującymi ulicami: Plac Biegańskiego, Śląska, II Aleja NMP, Piłsudskiego, Katedralna, Krakowska, łącznik przy Galerii Jurajskiej, Kanał Kohna, Nadrzeczna, Mirowska, Plac Daszyńskiego, I Aleja NMP, II Aleja NMP, Kilińskiego, łącznik przy Sądach, Dąbrowskiego, III Aleja NMP, Pułaskiego, Kopernika, Śląska, Plac Biegańskiego. Zapraszamy już dziś na Masę w listopadzie!!!

 

 

 


 

105 masaW 105 Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 70 uczestników. To bardzo przyzwoity wynik biorąc pod uwagę fakt ujemnej temperatury. Przejechaliśmy trasą: Plac Biegańskiego, II Aleja NMP, I Aleja NMP, II Aleja NMP, Kilińskiego, Dąbrowskiego, III Aleja NMP, Pułaskiego, Kopernika, Śląska i Plac Biegańskiego. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już dziś zapraszamy na Świąteczną 106 Częstochowską Masę Krytyczną, która odbędzie się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - 26 grudnia 2014 roku

 

 

 


 

106W 106 Świątecznej Częstochowskiej Masie Krytycznej wzięło udział 40 uczestników. To bardzo przyzwoity wynik biorąc pod uwagę fakt ujemnej temperatury i świąteczny termin. Przejechaliśmy trasą: Plac Biegańskiego, II Aleja NMP, I Aleja NMP, II Aleja NMP, Kilińskiego, Dąbrowskiego, III Aleja NMP, Pułaskiego, Kopernika, Śląska i Plac Biegańskiego. Wielu z nas spełniło prośbę organizatora i przyjechało na Masę w mikołajkowych czapeczkach. Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotkę przy częstochowskiej choince na Placu Biegańskiego. Życzymy wszystkim wszystkiego Najlepszego na Nowy 2015 Rok!!!img 1215