Masy Krytyczne 2020

Opublikowano: poniedziałek, 27 kwiecień 2020 07:10

masaKwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. 👩‍🏫
Tradycją Częstochowskich Mas jest to, że i my włączamy się do tej akcji organizując przejazd właśnie po to, by zwrócić uwagę na problem, z którym boryka się coraz więcej osób.
Od kilku lat Masowicze w ten właśnie czas mieli na sobie niebieskie akcenty, aby pokazać solidarność z tymi ludźmi.💙
Jak wiecie ten rok jest bardzo specyficzny i nie możemy się zjednoczyć poprzez tradycyjny przejazd rowerami. 😢
Dlatego wychodzimy do Was z propozycją 🙂🙂
Zapalmy się na niebiesko dla autyzmu wstawiając swoje zdjęcia z niebieskimi elementami w komentarzach pod linkiem

https://www.facebook.com/czestochowska.masa.krytyczna/photos/a.200080063370180/3279124178799071/?type=3&theater

Opublikowano: czwartek, 12 marzec 2020 18:56

27 3 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‼️‼️WAŻNE‼️‼️
☢️W związku z informacją dotyczącą odwołania wszystkich imprez masowych na terenie kraju, oraz kierując się zaleceniami władz dotyczących Koronawirusa 🦠, a przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie jesteśmy zmuszeni do czasowego zawieszenia przejazdów Częstochowskiej Masy Krytycznej. 😟
Jest nam niezmiernie przykro, ale liczymy na to, iż do tej decyzji podejdziecie ze zrozumieniem.
Jako organizatorzy obiecujemy, że gdy tylko będzie to możliwe Masa zostanie wznowiona. Mamy już przygotowanych dla Was kilka ciekawych tras, które obejmują większość dzielnic naszego miasta.🚴‍♂️
Pamiętajcie dbać o siebie i nie wpadać w panikę.

Opublikowano: poniedziałek, 02 marzec 2020 07:53

28 2 2020

 

168 Częstochowska Masa Krytyczna za nami! :) Co prawda było dzisiaj stosunkowo chłodno, ale to Was nie odstraszyło!
Na przejazd ulicami miasta zdecydowało się 27 osób! :)
Trasa wiodła Alejami, ulicami Starego Miasta, Tysiąclecia i Śródmieścia!
Kolejna Częstochowska Masa Krytyczna będzie już wiosną, więc dystans odrobinę dłuższy, na którą już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy :)

Opublikowano: niedziela, 02 luty 2020 18:41

31.01.2020 1W 167 Częstochowska Masa Krytyczna wedle obliczeń było Nas 38 osób! Rewelacyjny wynik mając na uwadze fakt, że mamy styczeń. Była to pierwsza Masa Krytyczna zorganizowana przez nową ekipę. Mamy nadzieję, że trasa Wam się podobała. Postaramy się, aby co miesiąc była nieco inna. Podczas przejazdu chcieliśmy zwrócić uwagę na problem widoczności na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cieszy nas fakt, że odpowiedzieliście pozytywnie na zaproszenie i przyozdobiliście rowery lampkami. Trzy osoby zostały przez nas szczególnie wyróżnione poprzez vouchery oraz pamiątkowe figurki Częstochowskiej Masy Krytyczniej. Tradycyjnie dziękujemy także służbom, które zabezpieczyły przejazd: Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, Straży Miejskiej i oczywiście Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team, partnerowi i fundatorowi nagród w konkursie Rio Grappling Club Częstochowa oraz naszemu nowemu sponsorowi Decathlon Częstochowa Poczesna.
Liczymy na to, że w lutym nie mniej licznie widzimy się tradycyjnie na Placu Biegańskiego o godzinie 18.00 dnia 28 lutego2020r. na 168 Częstochowska Masa Krytyczna.