Masy Krytyczne 2022

Opublikowano: czwartek, 15 wrzesień 2022 20:34

masawycieczka

Masowa (rowerowa) wyprawa do Jurajskiego Olsztyna – 18 września 2022. Częstochowska Masa Krytyczna dołącza do Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.
Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.
W ramach ETM Częstochowska Masa Krytyczna organizuje wycieczkę rowerową do Jurajskiego Olsztyna. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli wzięcia udziału w pokazie pierwszej pomocy. Dodatkowo odbędzie się prelekcja Policji poruszająca zasady ruchu drogowego w tym przepisy dotyczące cyklistów.
Startujemy 18 września o godzinie 9.00 z Placu Biegańskiego.
Poruszać się będziemy zgodnie z zasadami ruchu drogowego, przeważnie po drogach rowerowych, bocznymi uliczkami lub leśnymi drogami. W trakcie przejazdu, gdy zajdzie taka potrzeba przewidywane są postoje i odpoczynek.

Więcej szczegółów pod linkiem:
https://fb.me/e/6KsQunCy9