Masy Krytyczne 2021

Opublikowano: sobota, 18 grudzień 2021 10:23

grudniowamasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś ulicami miasta Częstochowy (Częstochowa - Profil Miasta) przejechała Mikołajkowa 177. Częstochowska Masa Krytyczna🎅🎄 Zebrało się Nas 24, co - zważywszy na porę roku - jest naprawdę niezłym wynikiem 💪 Dziękujemy Wam za udział! Ponadto prowadziliśmy także kampanię informacyjną 🔦 pod nazwą #ZaBŁYSZCZwCIEMNOŚCI, która ma za zadanie zwrócić uwagę i zwiększyć świadomość jak ważne jest to, by być widocznym. Dziś rozdaliśmy ponad 600 elementów odblaskowych. Odblask czy lampka NAPRAWDĘ mogą uratować zdrowie i życie! Z tej okazji rozdawaliśmy ulotki informacyjne oraz odblaski od naszych ofiarodawców (WORD Częstochowa) w postaci opasek💈 , maskotek 🧸 i breloczków 🏷️. Nawet mały element odblaskowy sprawi, że będziemy widoczni dla kierowców wcześniej, a przecież duża część z Nas oprócz tego, że porusza się rowerem 🚴🚴‍♀️🚴‍♂️🚵🚵‍♀️🚵‍♂️, siada także za kółko 🚗🚙🚌🚐. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, kiedy kierowca zauważa pieszego lub rowerzystę bez odblasków i oświetlenia. Późno, często nawet za późno. To my możemy zadecydować czy wolimy sami zapalić lampkę 🔦, czy to inni zapalą lampkę nam 🕯️. Ponadto sprzedawaliśmy też samodzielnie przygotowane kalendarze na rok 2022 📆 ze szprychówkami Częstochowskiej Masy Krytycznej, z której dochód zostanie podzielony 50/50 pomiędzy przygotowanie odblasków na koleją edycję akcji a pomoc dla #WalecznaAgatka, o której mogliście przeczytać w poście na naszym profilu! Kalendarze będą też kolportowane podczas styczniowej Częstochowskiej Masy Krytycznej.
Już możemy Wam powiedzieć, że po przeliczeniu 251,70 zł ze sprzedaży kalendarzy.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe słowa.
To byłoby na tyle w kończącym się roku 2021! Życzymy wszystkim, by nadchodzące Święta 🎄były czasem odpoczynku w gronie najbliższych, ciesząc się zdrowiem i prezentami 🎁, a wejście w nowy rok było huczne 🥳🥂🎉🎊 i bezpieczne! Do zobaczenia!
Pamiętajcie: MY JESTEŚMY RUCHEM! JESTEŚMY CZĘŚCIĄ TEGO MIASTA!

Opublikowano: czwartek, 16 grudzień 2021 18:39

kalendarzJuż w najbliższy piątek o 18:00 📆z placu Biegańskiego ruszamy dla Was z przejazdem rowerowym w ramach Mikołajkowa 177. Częstochowska Masa Krytyczna. Nie będzie to zwyczajna masa 😉 Mamy do zaoferowania 9,5 kilometrową trasę ulicami Naszego PIĘKNEGO MIASTA Częstochowa - Profil Miasta, którą przemierzymy w tradycyjnych czapeczkach św. Mikołaja. 😉 Dodatkowo z okazji zbliżającego się nowego roku mamy dla Was niespodziankę 😉
Na 177 Częstochowskiej Masie Krytycznej będziecie mieli okazje odebrać robione przez nas własnoręcznie kalendarze na rok 2022 za symboliczną kwotę którą sami uznacie za stosowną 😉 Cały dochód za sprzedaż kalendarzy podliczymy i podzielimy na 2 równe części. Pierwszą część chcielibyśmy przeznaczyć na pomoc dla chorej Agatki #WalecznaAgatka (https://www.siepomaga.pl/waleczna-agatka). Drugą część przeznaczymy na zakup gadżetów odblaskowych dla dzieci i dorosłych z logiem Naszej akcji #ZaBŁYSZCZwCIEMNOŚCI, które zostaną rozdane podczas 3 edycji akcji #ZaBŁYSZCZwCIEMNOŚCI.
W niedługim czasie powstanie także casting na nowe logo akcji #ZaBŁYSZCZwCIEMNOŚCI gdzie to Wy będziecie wybierać nowe logo spośród kilku pomysłów przygotowanych przez Naszych organizatorów. Dodatkowo każdy uczestnik przejazdu 177 Częstochowskiej Masy Krytycznej otrzyma odblask ufundowany przez WORD Częstochowa.

Opublikowano: środa, 08 grudzień 2021 04:17

12 2021

Zapraszamy na 177. Częstochowską Masę Krytyczną.
Wyjątkowo przejazd odbędzie się 17 grudnia!!! Przejdziemy ulicami Śląska, Aleja NMP, Daszyńskiego, Aleja NMP, Kilińskiego, Racławicka, Żwirki i Wigury, Jasnogórska, Popiełuszki, Pułaskiego, Św. Kazimierza, Św. Barbary, Królowej Bony, Św. Teresy, Kordeckiego, Św. Jadwigi, Kubiny, Klasztorna, Rynek Wieluński, Aleja Jana Pawła II, Popiełuszki, Jasnogórska, Dąbrowskiego.

Tradycyjnie na grudniową CMK zachęcamy do przyjechania w czapeczkach św. Mikołaja i wspólnego zdjęcia pod choinką.

Opublikowano: piątek, 19 listopad 2021 09:08

26 11 21

 

Oto jak pojedziemy już za tydzień tj. 26 listopada podczas 176 Częstochowskiej Masy Krytycznej.
Tym razem będziemy trzymać się bliżej centrum miasta. Trasa liczyć będzie 13,5 km.

Poniżej szczegółowy wykaz ulic:
Kilińskiego, Perepeczki, Staszica, Jasnogórska, Kilińskiego, łącznik przy sądach, Dąbrowskiego, Jasnogórska, Żwirki i Wigury, Racławicka, Dąbrowskiego, Aleja NMP, Pułaskiego, Św. Kazimierza, Św. Barbary, Św. Augustyna, Pułaskiego, Sobieskiego, Skwer Sokołów, Słowackiego, Ogińskiego, Focha, Glogera, Jaracza, Waszyngtona, Polskiej Organizacji Wojskowej, Kopernika, Nowowiejskiego, Korczaka, Bohaterów Monte Cassino, Rondo Praw Kobiet, 1 maja, Mickiewicza, Bohaterów Monte Cassino, Śląska, Kopernika, Aleja Wolności, Aleja NMP, Plac Daszyńskiego, Aleja NMP, Kilińskiego, Racławicka, Dąbrowskiego.

Link do trasy:

https://www.plotaroute.com/route/1726477?units=km&fbclid=IwAR1il3LK7AGjW1jQM2SIu6E3vaG8BvCX5TrvsYg2VP6Z1GiwtSzTKBacfBU

Opublikowano: czwartek, 28 październik 2021 22:40

28 10 21

 

29.10.2021 r. odbędzie się przejazd w ramach 175. Częstochowska Masa Krytyczna☺️

Tym razem zamanifestujemy obecność rowerzystów na ulicach Tysiąclecia, Wyczerpy-Aniołów oraz Północy. Pragniemy zwrócić uwagę, że najbliższa masa krytyczna odbędzie się już po zmroku! W tym okresie oprócz kasków ⛑️, wymagane jest również oświetlenie 🔦, a mile widziane  również odblaski. Nikt nie jest nieśmiertelny, a jedyne co możemy zrobić dbając o własne bezpieczeństwo, to stać się bardziej widocznymi!! Nie bądź jak Batman 🦇 i nie kryj się w mroku ⚫ Błyszcz jak gwiazda 🌟 na nocnym niebie! Daj się zauważyć i żyj 🙂 I aby nie paść ofiarą Halloweenowych psikusów przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników (ale także i dla tych którzy nadal czują się dziećmi) coś słodkiego.🍭🍬

Opublikowano: poniedziałek, 26 lipiec 2021 18:15

172masaWracamy!
Już w ten piątek Częstochowska Masa Krytyczna ponownie pojawi się w oficjalnej dobrze Wam znanej formie.
Wyruszamy 30 lipca br. punktualnie o godzinie 18.00 z Placu Biegańskiego.
Plan trasy:   https://www.plotaroute.com/route/1590061?fbclid=IwAR38jO9oLqtN0S6Y-AlL6Al0spghiI17xv0DeXMfCPh9fmm0KzGHPjlXtn0 

 

Zakończyliśmy 172. Częstochowską Masę Krytyczną.🚲 Wystartowało nas ok 50 osób, ale niestety po drodze kilka osób trasa pokonała i finalnie skończyliśmy przejazd w 33 osoby. Brawa i podziękowania dla najwytrwalszych.👏 Trasa liczyła ponad 22 kilometry. Zwiedziliśmy kilka dzielnic w tym: Tysiąclecie, Północ, Parkitka, Lisiniec. Nie obyło się również bez przygód, jak zgubienie drogi😅 Na szczęście Nasi Masowicze są dla Nas wyrozumiali, a ta mała wpadka rozluźniła jeszcze bardziej panującą podczas przejazdu atmosferę 😊 Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i miłe słowa w naszym kierunku. Zapraszamy za miesiąc, tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej miało trasa będzie liczyć 13 km.

Opublikowano: czwartek, 17 czerwiec 2021 18:13

171masaJuż w 25 czerwca odbędzie przejazd 171. Częstochowskiej Masy Krytycznej. Jest to pierwsza Masa w tym roku (po dość długiej przerwie) i ponownie odbędzie się z wykorzystaniem dróg rowerowych z zachowaniem odpowiednich przepisów.📄🚴‍♀‍
Planowana trasa będzie mieć ok 14 km.


❗️Warto wspomnieć kilka ważnych zasad obowiązujących na 171. Częstochowskiej Masie Krytycznej:❗️

- Jedziemy w kolumnie. Staramy się nie wyprzedzać się nawzajem oraz nie uniemożliwiać poruszania się zajmowaną w danym momencie przez nas drogą innym użytkownikom/rowerzystom.
- Uczestnicy są zobowiązani stosować się do poleceń organizatorów. Niesubordynacja skutkuje wykluczeniem z przejazdu.
- Prosimy o posiadanie świateł oraz elementów odblaskowych, a także kasków.🚴‍♀‍🚴
- Podczas przejazdu będziemy także przejeżdżać przez ulicę. Przejeżdżamy WYŁĄCZNIE na zielonym świetle. Gdy zapali się czerwone, zatrzymujemy się i CZEKAMY na ponowne zielone. Na każdego poczekamy.
- Jeśli konieczne będzie jechanie drogą, poruszamy się zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.
- Na początku oraz na zakończeniu przejazdu, a także w miejscach,
Ponadto każdy jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu znajdującego się na naszym fb oraz oficjalnej stronie Częstochowskiej Masy Krytycznej 🙂
Widzimy się na placu Biegańskiego 25 czerwca o godzinie 18.00.

Link do planowanej trasy: 

https://www.plotaroute.com/route/1590420?units=km&fbclid=IwAR3Aw5K2PXJrt_ZADJX_hYnLCfpsSqr6WMOzFv0uxvywwkMNB91yzU3BWas